Jak wykonać makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi jest rozwiązaniem dla tych kobiet, które chcą trwale polepszyć kształt, grubość oraz wygląd swoich naturalnych łuków brwiowych. Gdy chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje tego rodzaju zabieg, na czym on polega, jaka metoda jest najlepsza (piórkowa lub cieniowania), ile się goi oraz utrzymuje makijaż permanentny brwi, to znajdziesz tutaj wiele odpowiedzi związanych z tymi kwestiami.

Dla kogo jest polecany makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny brwi jest doskonałą alternatywą dla tych kobiet, które nie chcą lub zwyczajnie nie mają czasu na codzienne malowanie brwi kosmetykami. Jego najważniejszą zaletą jest trwałość. Solidnie wykonany makijaż permanentny brwi może się utrzymywać nawet przez dwa lata oraz nie są mu straszne żadne kosmetyki do demakijażu, woda morska, kąpiel w basenie, ani deszcze. Osoby, które decydują się na wykonanie makijażu permanentnego brwi, często robią to nie tylko po to, żeby zaoszczędzić czas, ale również po to, żeby poprawić naturalny kształt brwi. Często bywa tak, że są one za rzadkie, nierówne lub pojawiają się w nich prześwity. Makijaż permanentny brwi umożliwia uzupełnienie wszystkich ubytków i sprawia, że łuki brwiowe będą wyglądały na bardziej regularne i gęstsze.

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego brwi?
Makijaż permanentny brwi jest jedną z metod makijażu permanentnego. To znaczy takiego, który daje trwałe efekty. Samo wykonanie przypomina trochę tatuowanie, ponieważ polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika przy pomocy cieniutkiej igły. Dzięki temu jest tak szalenie trwały. Makijaż permanentny brwi to zabieg, który może i powinna wykonywać tylko wykwalifikowana kosmetyczka, czyli linergistka. Jest on dosyć inwazyjny oraz wymaga nie tylko umiejętności, ale też bezwzględnego zachowania higieny oraz właściwych procedur, żeby nie doszło na przykład do zakażenia.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?
To, ile trwa zrobienie makijażu permanentnego brwi jest zależne od doświadczenia linergistki oraz od skomplikowania ich rysunku. Cała wizyta może Ci zająć godzinę, ale sam zabieg zajmie około 20 do 30 minut.

W jakim czasie goi się makijaż permanentny brwi?
Na ostateczny efekt trzeba trochę poczekać. Przez mniej więcej dwa dni po samym zabiegu, co jest zależne od stanu Twojej skóry, tego, w jakim tempie się goi oraz czy łatwo ulega podrażnieniom, na łuku brwiowym może być widoczne lekkie zaczerwienieniem, lecz poza tym brwi wyglądają tak, że bez problemu można wybrać się do pracy lub na imprezę. Nikt nie powinien niczego zauważyć. Po tym czasie, czyli po dwóch dniach, w miejscach nacięć lub nakłuć zaczynają się tworzyć strupki, skóra może zacząć się łuszczyć. Natomiast same brwi stają się twardsze w dotyku. Proces gojenia brwi po zabiegu makijażu permanentnego standardowo trwa od 3 do 4 tygodni. Praktycznie zawsze makijaż permanentny brwi jest związany z poprawkami. Na przykład należy skorygować ich kształt lub uzupełnić pozostałe ubytki. Może być też konieczne przyciemnienie koloru. Poprawki wykonuje się minimum miesiąc po pierwszej sesji. Przeważnie są wliczone w cenę pierwszego zabiegu.