Medycyna estetyczna- osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest innowacyjną metodą redukcji lub usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego inaczej nazywa się wampirzym liftingiem. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które obawiają się widocznego naciągnięcia skóry, takiego jak przy spłycaniu zmarszczek przy użyciu botoksu. Terapia osoczem bogatopłytkowym ma coraz większe grono wielbicieli. Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego? Jakie mogą pojawić się powikłania po jego zastosowaniu?

To nie jest operacja plastyczna!
Przede wszystkim należy tutaj bardzo mocno podkreślić, że terapia osoczem bogatopłytkowym nie stanowi operacji chirurgicznej. Lekarz robi serię wstrzyknięć osocza bogatopłytkowego w skórę pacjentki i powoduje tym samym likwidację zmarszczek. Samo osocze bogatopłytkowe jest specjalnie przygotowanym preparatem swoimi właściwościami podobnym do krwi. Jest uzyskiwany z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Osocze bogatopłytkowe ma w sobie zwiększoną ilość płytek krwi oraz licznych czynników wzrosty, które dają możliwość zachodzenia procesom regeneracyjnym.

Osocze bogatopłytkowe, kto powinien wykonać sobie taki zabieg?
Zabieg ten przeznaczony jest nie tylko dla pacjentek, które chcą pozbyć się zmarszczek, ale również dla osób, które cierpią na uszkodzenia stawów oraz ścięgien. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest również doskonałą alternatywą dla osób, które cierpią na nadwrażliwość na toksynę botulinową, czyli botoks. Za sprawą zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego możliwe jest zmniejszenie zmarszczek w miejscach takich jak okolice oczu (kurze łapki), okolice czoła, policzków, nosa oraz okolic ust. Dotyczyć to może również zniwelowania zmarszczek w obrębie szyi, dekoltu i dłoni. Mężczyźni, dla których proces łysienia jest problemem, mogą również zrobić sobie zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, ponieważ ta terapia umożliwia pobudzenie procesu wzrostu włosów oraz sprzyja ich zagęszczeniu.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?
Sam zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego zajmuje około godziny. Cena za zabieg waha się od 900 do 2500 zł. Przed wykonaniem wstrzykiwań, lekarz medycyny estetycznej powinien pobrać od pacjentki około 8 ml krwi. Lekarz używa wtedy wirówki specjalistycznej, która zawiera właściwy jałowy żel. Dzięki niemu odbywa się rozdział krwinek od osocza zawierającego trombocyty (płytki krwi). Następnie do osoba, w którego składzie znajdują się płytki krwi dodawany jest czynnik aktywujący trombocyty do produkowania cytokin. Jako czynniki aktywujące płytki krwi wykorzystuje się standardowo chlorek wapnia lub trombinę. Cytokiny są natomiast białkami, które aktywują procesy wzrostowe komórek. Zabieg z użyciem tak przygotowanego osocza bogatopłytkowego będzie przeprowadzany w postaci mezoterapii lub wolumetrii. Gdy natomiast jest mowa o metodzie z zastosowaniem mezoterapii, to polega ona na tym, że lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog za pośrednictwem iniekcji wprowadzi bezpośrednio do skóry preparat osocza bogatopłytkowego.