Co to jest henna pudrowa?

Brwi pełnią bardzo ważną funkcję. Jednak wiele osób po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie tylko, tak samo jak rzęsy, chronią oczy przed zanieczyszczeniami, ale mają ważny wkład w komunikację niewerbalną. Właśnie dzięki nim wyrażamy nasz nastrój oraz przekazujemy odczuwane emocje. Nie można nie docenić roli brwi, jeżeli chodzi o urodę twarzy. Zadbane oraz pięknie wyregulowane są w stanie całkowicie odmienić nasz wygląd. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszy się zabieg koloryzacji henną pudrową. Dzięki unikatowemu, naturalnemu kosmetykowi, którym jest henna pudrowa, możemy otrzymać wspaniały kolor brwi, którym będziemy się mogli cieszyć przez bardzo długi czas. Zabieg stylizacji tym produktem gwarantuje nie tylko zafarbowanie włosków i skóry, ale ma też cenne właściwości pielęgnacyjne.

Dlaczego warto zrobić sobie hennę pudrową?
Henna pudrowa to naturalny preparat pochodzenia roślinnego, który od najdawniejszych czasów był stosowany do barwienia ciała i włosów. Za sprawą prostego, naturalnego składu, ten produkt nie tylko skutecznie barwi, ale również pielęgnuje skórę oraz włoski. Znajdują się w nim duże ilości minerałów i witamin. Powoduje to, że henna pudrowa jako produkt do farbowania nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosów oraz jest bezpieczna. Henna pudrowa, tak samo, jak każdy inny kosmetyk, może powodować reakcję alergiczną. Z tego względu warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem wykonać test uczuleniowy na skórze. Siła stylizacji henną pudrową polega na wyjątkowej trwałości rysunku brwi, który jest zrobiony za pomocą tej metody. Efekt na skórze utrzymuje się przez około 14 dni. Natomiast na włoskach nawet przez 6 tygodni.

Jak można utrwalić efekt stylizacji henną pudrową?
Każdej kobiecie zależy na tym, żeby efekt stylizacji z wykorzystaniem henny pudrowej utrzymał się przez jak najdłuższy czas. Wyjątkowo istotne jest utrwalenie kosmetyku. Bezpośrednio po wykonaniu farbowania henną należy nałożyć na brwi specjalny olejek roślinny. Pozwoli on utrwalić powstały w czasie zabiegu rysunek i odżywić włoski. Tego rodzaju kosmetyk pielęgnacyjny, można kupić w wielu drogeriach. Dzięki niemu brwi nabierają zdrowego blasku.
Jak postępować po zabiegu stylizacji brwi henną pudrową?
Henna pudrowa to aktywny kosmetyk, który działa na naszej skórze jeszcze przez jakichś czas po zabiegu. Końcowy kolor zostaje ustalony po upływie 24 godzin. Zazwyczaj jest trochę jaśniejszy niż bezpośrednio po farbowania. Gdy chcemy jak najdłużej przedłużyć efekt stylizacji henną pudrową, to dobrze jest się stosować do zaleceń pozabiegowych, które powinniśmy dostać od naszej stylistki brwi. Najważniejsze dla trwałości rysunku są pierwsze 4 godziny. W tym czasie należy chronić brwi przed preparatami do demakijażu, szamponem do włosów i odżywkami. Trzeba również unikać promieniowania UV, ponieważ wywołuje
ono przedwczesne blaknięcie kolorów. Gdy chcemy mieć wspaniałe brwi przez długi czas, to musimy się wstrzymać z kąpielami słonecznymi oraz solarium. W ciągu pierwszych 24 godzin unikajmy również wizyt na basenie.