Medycyna estetyczna- mezoterapia igłowa

Medycyna estetyczna- mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób, które chcą w widoczny sposób poprawić swoją urodę. Zalicza się ją do jednego z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Mowa tu zarówno o Polsce, jak i o świecie. Mezoterapia igłowa pomaga przywrócić naturalny i promienny wygląd skóry na wiele miesięcy. Zabiegi mezoterapii wykonywane już od ponad 50 lat. Dlatego można śmiało powiedzieć, że jest to sprawdzona, opanowana i w pełni bezpieczna technika. Co warto jest wiedzieć o mezoterapii igłowej, zanim zdecydujesz się na taki zabieg? Jakie są do niego wskazania i przeciwskazania? Już wszystko wyjaśniamy.

Kilka słów o początkach mezoterapii
Mezoterapia igłowa jest zalecana dla wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie są zadowoleni ze stanu swojej skóry. Mowa tutaj przede wszystkim o cerze szarej, zmęczonej, na której są już widoczne wyraźne oznaki starzenia. Zabieg mezoterapii igłowej został po raz pierwszy zrealizowany na początku lat 50-tych przez francuskiego lekarza. Trzeba przyznać, że w tym czasie zabiegu tego nie zaliczało się do zabiegów typowo kosmetycznych. Jego zadaniem było leczenie migreny oraz dolegliwości bólowych związanych z żylakami nóg. Jednak została przełamana pewnego rodzaju bariera. Natomiast sam pomysł pociągnął za sobą w dalszych latach wiele sukcesów. Mamy tutaj na myśli zarówno te typowo medyczne, jak i dermatologiczne, czy kosmetyczne. W latach 1970-1980 mezoterapię igłową stosowano do leczenia wielu schorzeń skórnych, takich jak na przykład łuszczyca zwykła czy łysienie plackowate. Mezoterapia igłowa swoją skuteczność zawdzięcza substancjom aktywnym, które są wprowadzane wprost do głębszych warstw skóry za pomocą niewielkiej igły.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?
Poza wymienionymi już wcześniej wskazaniami do zabiegu, warto również wspomnieć o rozstępach powstałych w rezultacie przebytych chorób lub ciąży. Właściwe przeprowadzenie mezoterapii zapewni też zmniejszenie cellulitu, blizn i zahamuje wypadanie włosów. To ostatnie wiąże się ze wzmacnianiem cebulek włosów przez substancje aktywne wstrzykiwane pod skórę. Na pójście do salonu kosmetycznego lub gabinetu dermatologicznego namawiamy również osoby, które chcą zmniejszyć widoczne zmarszczki na twarzy.

Jakie są przeciwskazania do mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa to technika dosyć bezpieczna oraz nie mająca zbyt wielu przeciwskazań i efektów ubocznych, które mogą się pojawić w czasie lub po zabiegu. Trzeba jednak zapoznać się z ograniczeniami, które mogą w znaczącym stopniu wpływać na zabieg i zdrowie pacjentki. Do najważniejszych przeciwskazań należą: infekcje skórne na różnym podłożu (np. ropnym), nowotwory lub stosowanie chemioterapii, ciąża, zaawansowana cukrzyca, regularne stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania blizn. Mezoterapia igłowa daje następujące efekty: powstrzymanie wypadania włosów, ujędrnianie skóry, wygładzenie zmarszczek, blizn oraz rozstępów, redukcja przebarwień skóry, nawilżenie skóry oraz zwiększenie grubości naskórka.