Makijaż permanentny- kreska

Permanentny makijaż oczu jest popularnym zabiegiem kosmetycznym wykonywanym w praktyce w każdym salonie piękności. Decyzję o jego zrobieniu sobie podejmują kobiety, które chcą podkreślić swoje powieki, ale są zmęczone nieustannym używaniem eyelinera. Gdy należysz do tego grona, to makijaż permanentny w postaci kreski będzie dla Ciebie wprost idealnym rozwiązaniem.

Na czym polega zrobienie kreski makijażem permanentnym?
Makijaż permanentny oczu, tak samo jak makijaż permanentny brwi oraz ust polega na podaniu przygotowanego wcześniej barwnika bezpośrednio pod skórę (od 0,6 mm do 1,2 mm). Kreski permanentne zapewnią Ci wspaniałe kreski na powiekach przez wiele miesięcy i nie będziesz musiała ich poprawiać. Kreski na powiekach mogą być różnej długości, w zależności od Twoich indywidualnych preferencji. Przed samym zabiegiem dobrze jest porozmawiać z kosmetyczką o swoich oczekiwaniach. Dzięki temu będziesz pewna, że efekt będzie taki, jak sobie to wymarzyłaś.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania sobie permanentnej kreski na powiece?
Makijaż permanentny nie jest inwazyjnym zabiegiem. Jest bezpieczny dla naszych oczu oraz skóry. Są jednak sytuacje, w których lepiej wstrzymać się z jego wykonywaniem. Poniżej przedstawiamy szereg przeciwskazań, które lepiej wziąć na poważnie: infekcje wirusowe, cukrzycę lub łuszczyca, stosowanie preparatu na porost rzęs, przedłużone lub zagęszczone rzęsy, choroby oczu, ciąża, przyjmowanie leków sterydowych. Oprócz wymienionych przeciwskazań należy pamiętać o tym, że makijaż permanentny oczu potrzebuje właściwej pielęgnacji zarówno przed, jak i po zabiegu. Dobę przed wizytą u kosmetyczki nie można:
przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, ani opalać się. Musisz pamiętać o tym, że zanim umówisz się na zabieg permanentnego makijażu oczu w postaci kreski, to upewnij się, że osoba, która będzie go wykonywała, jest profesjonalistką. Zdarzają się kosmetyczny, które nie mają zbyt dużego doświadczenia i wprawy, że perfekcyjnie nałożyć kreski permanentne. W internecie można znaleźć komentarze dziewczyn, które z różnych powodów nie są usatysfakcjonowane efektami. Wiele z nich narzeka na to, że kreski na powiekach nie są symetryczne albo, że ich kształt jest nieodpowiedni. Zdarza się również, że barwnik jest rozlany lub, że kreski są dużo za grube. Gdy chcesz tego uniknąć, to poproś swoje znajome lub osoby, które piszą na forach o polecenie jakiegoś dobrego salonu kosmetycznego.

Jakie są zalety posiadania makijażu permanentnego oczu w postaci kreski?
Makijaż permanentny oczu gwarantuje: zagęszczenie linii rzęs, optyczne powiększenie oka, nadaje spojrzeniu wyjątkowy charakter, długotrwały efekt. Kreski permanentne mogą się utrzymać na powiece nawet przez dwa lata. Gdy po tym czasie będziesz chciała jeszcze raz zastosować permanentny makijaż oczu, nie powinno być żadnego problemu, o ile nie doświadczyłaś żadnych skutków ubocznych po pierwszym zabiegu. Kosmetyczka może wykonać zarówno kreski górne, jak i dolne. Makijaż permanentny to bardzo wygodne rozwiązanie.